Czy w 2020 dasz radę zainwestować w fotowoltaikę? - Eko Fotowoltaika

fotowoltaika szczecin

Co więcej kolektory płaskie które

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań pozwalających na ograniczenie emisji smogu. Energia odnawialna, wykorzystywana zamiast paliw stałych, nie obciąża środowiska naturalnego. Użycie alternatywnych źródeł energii wpi

Czy w 2020 dasz radę zainwestować w fotowoltaikę? - Eko Fotowoltaika fotowoltaika szczecin
suje się w konwencję zrównoważonego rozwoju, ponieważ oszczędzamy nasze zapasy surowców naturalnych. Kolektory słoneczne i fotowoltaika znacznie zmniejszają zanieczyszczenie środowiska. Niestety, ponieważ ich praca uzależniona jest od długości dnia w Polsce i sezonowości obie instalacje dostarczają nam energii głownie w sezonie letnim. Co daje właścicielom gospodarstw domowych zainstalowane kolektorów słonecznych? Po pierwsze, przez pół roku zyskujemy na wygodzie. Nie ma problemu z rozpalaniem i wyrzucaniem popiołu. Po drugie, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej przyczyniamy się do ochrony środowiska. Decydując się na zastosowanie solarów możemy zaoszczędzić nawet 60% rocznej energii potrzebnej do podgrzania wody. Co więcej, kolektory płaskie, które są najlepszym rozwiązaniem w naszym klimacie, są odporne na czynniki zewnętrzne.


Dlaczego stosować kolektory słoneczne?

Istnieje szereg zalet przemawiających za energią odnawialną, której popularność w ostatni czasie dynamicznie rośnie. Oto trzy najważniejsze powody, dla których warto dokonać zakupu paneli słonecznych.
Pierwszym plusem jest oczywiście zmniejszenie potrzeb cieplnych budynku i ograniczenie pracy głównego źródła ciepła. Kolektory słoneczne, które zastosujemy przekładają się bezpośrednio na ograniczenie zużycia paliwa lub energii elektrycznej.
Drugą zaletą jest najniższy koszt wytworzenia ciepła. Praca instalacji solarnej wymaga minimalnych nakładów energii elektrycznej niezbędnej do zasilania pompy obiegowej i sterownika. Najniższe koszty wytwarzania ciepła przez kolektory słoneczne, w praktyce mogą oznaczać np. najniższe koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
Innym ważnym plusem jest także ekologia. Fotowoltaika zdecydowanie przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w naszym najbliższym otoczeniu.
Energia odnawialna to inwestycja ma długie lata, a zakup ten mimo dużych kosztów początkowych posiada szereg zalet.


Rozwiązanie takie wydaje się idealne a

Ekologia coraz bardziej się rozwija. Świadomość ludzi jest coraz większa, a wiedza w tematach ekologicznych coraz bardziej się rozwija. Każdy, kto posiada dom, staje przed dokonaniem ciężkiego wyboru, w jaki sposób chce pozyskiwać energie. Często wybór stoi pomiędzy ekologicznym rozwiązaniem a oszczędnością. Duży dom zazwyczaj się wiążę w tej kwestii z dużymi kosztami. Idealnym kompromisem będzie fotowoltaika. Czym jest fotowoltaika? Jest to energia odnawialna. Kolektory słoneczne najczęściej montowane są na dachu budynku (chociaż nie jest to regułą, miejsce umiejscowienia może być różne, dach ogród itp.) i zamieniają promienie słoneczne w energię elektryczną, czyli prąd stały. Rozwiązanie takie wydaje się idealne, a minusów ciężko się doszukać. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy być pewni, że podziękuje nam za to nasza planeta- rodzaj ten pozyskiwania energii elektrycznej, jest jak najbardziej ekologiczny. Jeśli ten argument jest dla nas niewystarczający, warto zauważyć aspekt finansowy, jaki za tym rozwiązaniem idzie. Szybko możemy podliczyć, ile zaoszczędzimy korzystając z prądu, oferowanego przez słońce.


Fotowoltaika? Modne hasło, ale z czym to się je? Przede wszystkim każdy, kto decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, i to wszystko jedno czy chodzi o postać pod tytułem kolektory słoneczne, czy ogólnie mówimy energia odnawialna, zmienia swój status u swojego dostawcy prądu z „klienta” na „prosumenta”.
A prosument?
Prosument w obszarze OZE, to osoba, która sama produkuje swoją własną energię elektryczną. Robi to z odnawialnych źródeł energii w tzw. mikroinstalacji.
W naszym prawie jest to: instalacja energii odnawialnej z zainstalowanym źródłem energii elektrycznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kWp.
W praktyce oznacza to, że masz własną instalację fotowoltaiczną, przydomową elektrownię fotowoltaiczną.
Zgodnie z ustawą o OZE z 1 lipca 2016 roku, jako właściciel instalacji, jesteś uprawniony do skorzystania z usługi bilansowania z siecią.
Nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej ze swojej mikroinstalacji możesz przesyłać do zakładu energetycznego i następnie możesz odbierać ją w dowolnym momencie.



© 2019 http://eko-fotowoltaika.laris.com.pl/